• DVD Yellowstonský národní park
    DVD Yellowstonský národní park

DVD Yellowstonský národní park

  • Dostupnost: Skladem (2 ks)
  • Cena:99,00 Kč
Množství:

Poznejte krásu americké přírody v tomto jedinečném dokumentu 

 

Svou rozlohou předčí Yellowstonský národní park některé americké státy. Tato přírodní rezervace představuje tu nejúžasnější podobu divočiny na světě - stal se celosvětovou ikonou přírodní krásy. Objevte zapomenutý svět rozlehlých plání a nekonečných lesů, které jsou domovem bizoních stád a vlčích smeček.

1. Zima - Během zimy je Yellowstone uvězněn v zajetí mrazu a sněhu na víc než šest měsíců. Zatímco stáda losů a bizonů jsou oslabena chladem, vlci sílí. Kompletní podoba zimy od mrazu až po sněhové bouře je tu ovlivňována obrovskou podzemní sopkou, která je mocným srdcem Yellowstonu.

2. Léto - S roztávajícím sněhem se odkrývá i skutečná rozloha Yellowstonu. Medvědi grizzly učí své potomky lovit ryby a kdy se vydat nahoru do hor. Ale zdejší léto je nestálé. Jediným měsícem, kdy nesněží, je srpen. Krátká iluze letního kouzla je však záhy přerušena požáry, které se šíří lesy.

3. Podzim - Zima je za rohem a zvířata mají jen dva měsíce na přípravu. Losi scházejí za potravou z hor a bobři opravují poškozené hráze, než přijde mráz. S příchodem sněhu a ledu se řada zvířat přesouvá mimo ochranu národního parku.

 

 

Název originálu: Yellowstone
Jazyk: česky, anglicky
Délka DVD: 148 minut
Titulky: české
Formát: 16:9