• DVD Fascinující proměny přírody 1
    DVD Fascinující proměny přírody 1
  • DVD Fascinující proměny přírody 2
    DVD Fascinující proměny přírody 2
  • DVD Fascinující proměny přírody 3
    DVD Fascinující proměny přírody 3

DVD Fascinující proměny přírody - komplet 3 DVD

  • Dostupnost: Skladem (2 ks)
  • Cena:195,00 Kč
Množství:

David Attenborough provází novou řadou nezapomenutelných cyklů o planetě Zemi a její zvířeně.

Komplet 3 DVD z produkce televize BBC.


DVD 1 - Velkolepá síla přírody (100 minut)

1. Velké tání
Když končí zima a slunce se přehoupne přes Arktidu, začnou rychle roztávat miliony čtverečních kilometrů sněhu a odhalují ostrovy, přílivy a moře. Pro lední medvědy to znamená ohrožení života, pro jiné, jako jsou polární lišky, běluhy, lumíci a hejna ptáků, znamená tento příchod krátkého léta pravé požehnání. Na krátkou dobu se Arktida proměňuje na nejbohatší místo na Zemi.

2. Velký tah lososů
Mírné podnebí deštných lesů Britské Kolumbie skrývá víc života než kterékoliv jiné lesy na světě. Pod nejvyššími stromy planety se prohánějí poslední velcí dravci Severní Ameriky – obrovští medvědi grizzly a vlci. Jejich přežití závisí i na jedné velké události, která se opakuje jenom jedou ročně – na tahu lososů.

DVD 2 - Daleké putování za životem (99 minut)

3. Velká cesta
Proslulé pláně v jihoafrickém Serengeti jsou arénou pro odvěké rivaly gepardy, lvya hyeny, kteří tu bojují nad hubenou kořistí. S příchodem období dešťů se však celý krajzazelená a přiláká zebry, pakoně a gazely, které putují přes řeky plné krokodýlů, aby se mohly napást. Jak si ale poradí na místě obsazeném masožravci?

4. Velký tah
S příchodem zimy se pobřežní vody na východním pobřeží jižní Afriky ochladí a miliony sardinek se vydávají na sever, aby se přiživily na bohatém planktonu. Putování sardinek je jedním z nejúžasnějších fenoménů na planetě, který láká řadu dravců, pro něž znamená zásadní moment pro přežití.

DVD 3 - Změna, která přináší život (99 minut)

5. Povodeň v poušti
Ve výhni severní části pouště Kalahari putují sloni vstříc životodárným cílům, zatímcolví smečky bojují s hrochy o přežití okolo posledních vodních zdrojů. Jejich životy sedramaticky změní s pravidelnými záplavami, které promění poušť v labyrint lagun,ostrůvků a bažin.

6. Velká hostina
Jarní oteplení a slunce vyvolává skutečnou explozi života v pobřežních vodách Aljašky. Bohaté vody lákají keporkaky a jejich mláďata i lachtany, kteří se snaží vykrmit na drsné aljašské zimy. Podaří se jim nalovit dostatek ryb a oklamat dravé kosatky?

 


Název DVD v originále: Nature´s Great Events
BBC 2009, český dabing + anglický originál + české titulky