• DVD Annie Liebovitz: Život objektivem
    DVD Annie Liebovitz: Život objektivem

DVD Annie Liebovitz: Život objektivem

  • Dostupnost: Skladem (2 ks)
  • Cena:39,00 Kč
Množství:

Dokument o známé fotografce Annie Liebovitz


Tento autorský dokument je součástí oceňovaného cyklu American Masters, který v průběhu svého čtyřiadvacetiletého trvání získal tři ceny Emmy.

Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitzové, která svou prací pro časopisy Rolling Stone, Vanity Fair a Vogue vytvořila mnohé ikonické fotografie posledních třiceti let. Fotografovala bohaté a slavné, moudré a mocné, výjimečné a nepřehlédnutelné. Se svým fotoaparátem neohroženě zachytila hrůzy války, například v Sarajevu a Rwandě. Ačkoliv své objekty před fotoaparátem suverénně odhaluje, vlastní soukromí si bedlivě střeží. Pro tento film se však rozhodla odhalit své umělecké postupy, osobní vývoj a náročné balancování mezi slávou a rodinou - rodinou, která je ve filmu zastoupena kritickým pohledem kamery na rameni její mladší sestry.

Film zachycuje ženu, jež se stala stejnou ikonou jako lidé, které fotografovala. V uplynulých třiceti letech se podílela na formování podoby současného světa a dnes je stejně slavná jako celebrity, s nimiž pracovala. Barbara Leibovitz zachycuje svou starší sestru jako osobnost, která si dokázala ochránit soukromou sféru a udržet integritu i v dramatických, nátlakových situacích. V práci, na idylické rodinné farmě i nad poslední knihou svých fotografií - všude tam je Annie Leibovitz ženou, která nikdy neztratila tvář. To potvrzují i všechny známé osobnosti, které režisérka zpovídá.

Režie: Barbara Leibovitz

Hrají: Annie Leibovitz, Michail Baryšnikov, Tina Brown, Graydon Carter, Rosanne Cash, Hillary Rodham Clinton, Whoopi Goldberg, Mick Jagger, Bette Midler, Demi Moore, Mark Morris, Yoko Ono, Keith Richards, Arnold Schwarzenegger, Patti Smith, Gloria Steinem, Jann Wenner, Anna Wintour, George Clooney, Robert Downey Jr., Kirsten Dunst, Keira Knihgtley, Richard Nixon, Julia Roberts, Chris Rock, Jason Schwartzman, Susan Sontag, Hunter S. Thompson, Tom Wolfe, a další.

 

Název originálu:
Jazyk: anglicky
Délka DVD: 80 minut
Titulky: české
Formát: